• Jak często wymieniać soczewki

Częstość wymiany na nową parę soczewek zależy od rodzaju używanych przez Ciebie soczewek. W razie wątpliwości, warto poradzić się specjalisty chorób oczu, jakie soczewki będą najlepiej odpowiadać naszym potrzebom i jak często należy je wymieniać.

Jednodniowe soczewki kontaktowe

Jednodniowe soczewki kontaktowe są niezwykle wygodne, stanowiąc jednocześnie najbezpieczniejszy dla zdrowia oczu rodzaj soczewek kontaktowych. Jednodniowe soczewki kontaktowe marki ACUVUE® nie wymagają czyszczenia ani przechowywania. Po prostu zakładasz nową, świeżą parę, którą wyrzucasz pod koniec dnia.

Soczewki kontaktowe wielokrotnego użytku

W przeciwieństwie do soczewek miesięcznych, które można nosić przez miesiąc bez wymiany na nową parę, soczewki wielokrotnego użytku marki ACUVUE® wymienia się raz na dwa tygodnie, co sprzyja uczuciu świeżości podczas całego okresu ich użytkowania.

Po zdjęciu soczewki należy je wyczyścić i umieścić w pojemniku z płynem, a po upływie dwóch tygodni wymienić na nową parę.

Dowiedz się więcej, jak pielęgnować soczewki tutaj.  

Najłatwiejszym sposobem na zapamiętanie o wymianie soczewek wielokrotnego użytku jest przestrzeganie poniższych zasad:

  • Wymieniaj soczewki wielokrotnego użytku zawsze tego samego dnia tygodnia. Dobrym pomysłem jest wyrzucenie zużytych soczewek np. w niedzielę wieczorem i odpakowanie nowej pary w poniedziałek rano.
  • Zapisz datę otwarcia na pudełku soczewek, które właśnie otwierasz.
  • Napisz: „zamów” na ostatnim pudełku soczewek wraz z numerem telefonu Twojego specjalisty, by nie zapomnieć o zamówieniu nowego zapasu soczewek. W ten sposób nigdy nie zabraknie Ci soczewek.
  • Sklep zamknięty